Okolí Otrokovic

Domů » Turistické cíle » Okolí Otrokovic

Otrokovice jsou skvělým místem, odkud lze vyrážet na delší výlety po okolí. Doporučujeme navštívit následující odkazy, které jsou inspirací, kam se vydat.

Turisticky zajímavá místa v bezprostředním okolí Otrokovic:

Podražník – Tečovice, Hrady, zámky, zříceniny a tvrze

U Mrazíka – Žlutava, Památné stromy

Tabarky – Nová Dědina

Buňov – Otrokovice

Kračenovice – Tečovice

Jasanová alej – Kvasice, Novodvorská vyhlídka – Nová Dědina

Amerika – Kvasice

KvasiceLipová alej a křížová cesta – Kvasice

vyhlídka Panorama – Žlutava

hřiště Dubník – Žlutava

Studánka U svaté Anny – Bělov, Studánka Konvalinka – Žlutava

pokračování

*****

Širší okolí města (do 30 km):

Z Otrokovic se vlakem pohodlně dostanete přímým spojem do Vizovic a tam vás čekají vizovické trasy. Nezapomeňte se přiobléct, v tamějších kopcích se dostáváte do nadmořských výšek i 700 m.n.m. Při toulkách odlehlými hvozdy při východní hranici se zastavte i na Janově hoře. Skupina nadšenců tam opravuje Prokopský dvůr ze 18. století (zvaný též Janův hrad) a třeba vás zapojí do práce.

Směrem na jih je lákadlem královské město Uherské Hradiště, se svými památkami a přilehlou náručí chřibských kopců. Nesmírné oblibě mezi rodiči s dětmi se v posledních letech těší Živá voda Modrá s blízkým archeoskanzenem. Stejně jako Hradiště “na jihu”, je oblíbená UNESCO Kroměříž se svými zahradami “na straně půlnoční”, podobně vytížená je i ZOO Lešná Zlín na východ od Otrokovic. Všechny cíle jsou v půlhodinové vzdálenosti vlakem, autobusem či MHD.

Záhadná historie bývalého centra panství a rodu Baltazzi se vás dotkne Napajedlích. Navštivte historické jádro města, muzeum nebo se projděte kolem historických domů a hřbitova s velkou hrobkou Baltazzi až na kopec Kalvárie, odkud je skvělý výhled do kraje. 

*****